Archívne vozidlá

Hyundai Nexo

Hľadáte Hyundai Nexo? Spoznajte prvé elektrické kompaktné SUV v Európe.

Predstavujeme vám nový Hyundai KONA Electric

Timeline

Hyundai Nexo
  • 2018
    predstavenie Hyundai Nexo na Consumer Electronics Show
  • 2018
    Hyundai Nexo (prvej generácie)
  • 2018
    Hyundai KONA Electric ako alternatíva modelu Nexo na našom trhu

O modeli Hyundai Nexo

Hyundai Nexo bol predstavený v roku 2018 na Consumer Electronics Show. Model bol od samého začiatku vyvíjaný s ohľadom na vodíkový pohon. Vlastnosťami sa však vyrovnáva SUV so spaľovacím motorom.

Futuristický dizajn ukrýva výkonný elektromotor s dojazdom až 777 kilometrov na jedno nabitie batérie. Okrem toho, že Nexo nevypúšťa žiadne emisie, jeho filtre dokonca čistia vzduch.

Priestranný interiér disponuje 7-palcovým prístrojovým panelom a 12,3-palcovým displejom rozhrania s navigáciou. Moderné systémy skvelo dopĺňajú široké možnosti konektivity prostredníctvom Apple CarPlay™ a Android Auto™.

Na Slovensku sa Model Nexo žiaľ nepredáva. Je to z dôvodu, že infraštruktúra na tankovanie vodíka u nás zatiaľ nie je vybudovaná.

Hyundai KONA Electric ako nástupca modelu Nexo

Hyundai KONA Electric je dôkazom, že elektromobilita vôbec nemusí byť nudná. Všestranné SUV sa pýši nekompromisným výkonom v elegantnom dizajne s odvážnymi líniami a modernými funkciami.

KONA Electric ponúka pôsobivý dojazd až 449 km na jedno nabitie. V spojení s prémiovým dizajnom a množstvom funkcií vznikol výnimočný automobil s jedinečným štýlom. Kompaktné SUV navyše poskytuje interiér s dostatkom priestoru pre celú vašu rodinu.

O vašu bezpečnosť sa stará systém Hyundai SmartSense, ktorý prepája viacero technológií do jedného celku. Využite inteligentné prepínanie diaľkových svetiel HBA či cúvaciu kameru. Na diaľnici naopak oceníte adaptívny radarový tempomat ASCC, systém na sledovanie únavy vodiča DAW, ale aj mnohé ďalšie.

Hyundai KONA Electric