KONA Electric (2020)

VÝKONNOSŤ. ŠTÝL.
EFEKTIVITA.

Nový Hyundai KONA Electric je prvým elektrickým kompaktným SUV v Európe. Táto prelomová novinka kombinuje pôsobivý elektrický dojazd s výrazným štýlom a s priestorom SUV – a to bez kompromisov. Pozrite si exkluzívny prehľad o tomto dynamickom novom elektrickom automobile.

DIZAJN

Kombináciou modelovaných línií a výrazných zakončení je nový model KONA Electric
expresívny z každého uhla.

Charakteristický a individuálny

Sebavedomý, jedinečný štýl modelu KONA Electric vystupuje z masy. Na prednej časti úhľadná, uzavretá maska hrdo avizuje jeho elektrický pohon – a spolu s charakteristickými deleným reflektormi z LED vytvára skutočne jedinečný vzhľad. S exkluzívnymi 17-palcovými zliatinovými diskami a s paletou 7 farieb laku karosérie plus s 3 kontrastnými farbami strechy si môžete automobil KONA Electric dokonale prispôsobiť vášmu osobnému štýlu. A pritom toto kompaktné SUV poskytuje priestranný interiér bez akýchkoľvek kompromisov.

Exkluzívne dizajnové prvky

Exkluzívne 17-palcové zliatinové disky majú aerodynamicky optimalizovaný tvar a obratne kombinujú efektivitu so štýlom. Zatvorená predná maska a špeciálne nárazníky jasne naznačujú, že tento model KONA má elektrický pohon.

Komfort a priestor

Nový Hyundai KONA Electric je konštruovaný tak, aby vyhovoval vášmu životnému štýlu a odviezol všetko, čo potrebujete – s množstvom priestoru pre pasažierov a s batožinovým priestorom so základným objemom 373 litrov (VDA). No je to aj pozornosť venovaná detailom, ktorá ho robí takým výnimočným. Zoznámte sa s vysokou úrovňou komfortu a s materiálmi vysokej kvality. Na zvýšenie pohodlia sú na želanie k dispozícii elektricky nastavovateľné predné sedadlá s vyhrievaním a s ventiláciou, ako aj vyhrievaný volant.

PÔSOBIVÁ ELEKTRICKÁ
VÝKONNOSŤ

Skutočný pôžitok z jazdy

Nikto nikdy nepovedal, že elektrická mobilita má byť nudná. Maximálny krútiaci moment elektromotora 395 Nm okamžite po rozjazde umožňuje bleskový štart z miesta a zrýchlenie tohto športového SUV z 0 na 100 km/h za iba 7,6 sekundy pri verzii s batériou 64 kWh. Preferovaný dojazd si môžete zvoliť výberom z dvoch verzií batérie: verzia s 39,2 kWh má na jedno nabitie dojazd do 289 km v teste WLTP (345 km prepočítané na NEDC) a verzia so 64 kWh až do 449 km v teste WLTP (546 km prepočítané na NEDC).

ELEKTRICKÁ JAZDA
V NAJLEPŠEJ PODOBE

Tlačidlový ovládač shift-by-wire

Všetko, čo potrebujete, máte na dotyk prsta – na prepínanie medzi režimom jazdy dopredu, neutrálom, spiatočkou a parkovaním môžete jednoducho použiť tlačidlá pohodlne umiestnené na stredovej konzole. Aj elektrická parkovacia brzda je na tom mieste. Stredová konzola s tlačidlovým ovládačom shift-by-wire predstavuje najväčšiu zmenu v interiéri modelu KONA Electric oproti modelom KONA so spaľovacími motormi.

Nový združený prístroj
s displejom 17,8 cm

Kompletne prepracovaný digitálny združený prístroj s uhlopriečkou 17,8 cm (7”) zobrazuje jazdný režim, ako aj toky energie a úroveň nabitia batérie. Na jeden pohľad tak môžete vidieť, ako váš spôsob jazdy ovplyvňuje dojazd.

Head-up displej
(HUD)

Nový head-up displej s vysokou svietivosťou premieta dôležité informácie ako rýchlosť, inštrukcie navigácie a výstražné upozornenia na matnicu v bezprostrednom zornom poli vodiča.

INTELIGENTNÁ TECHNOLÓGIA
PRE INTELIGENTNÚ JAZDU.

Nastaviteľné rekuperatívne brzdenie

Brzdová sústava v širokej miere využíva rekuperatívne brzdenie, ktoré pomáha modelu KONA Electric šetriť energiu a predlžovať dojazd. Vodič môže pohodlne nastavovať intenzitu rekuperatívneho brzdenia páčkami na volante.

Inteligentné rekuperatívne brzdenie

Inteligentné rekuperatívne brzdenie využíva radarový senzor na monitorovanie premávky pred vozidlom a automatické prispôsobenie intenzity rekuperatívneho brzdenia. Okrem toho systém dokáže rozoznať, či KONA Electric jazdí z kopca, a podľa toho prispôsobiť intenzitu rekuperácie.

ASCC

Adaptive Smart Cruise Control (ASCC)

Adaptívny radarový tempomat zvyšuje bezpečnosť a znižuje stres automatickým udržiavaním nastaveného odstupu od vozidla idúceho vpredu v rámci stanoveného rýchlostného limitu podľa podmienok v premávke. PRI premávke typu „stop & go“ systém ASCC úplne zastaví vozidlo, keď zastane vozidlo idúce vpredu, a po krátkom stlačení pedála akcelerátora ho opäť rozbehne.

KONEKTIVITA A BEZPEČNOSŤ

Audiosystém s dotykovým displejom 17,8 cm (7”)

Audiosystém s farebným dotykovým displejom LCD s uhlopriečkou 17,8 cm (7”) je doplnený integrovanou cúvacou kamerou s dynamickými vodiacimi čiarami a modulom Bluetooth. Systém podporuje Apple CarPlay™ a Android Auto™ na pripojenie smartfónu a na ovládanie funkcie hudobného prehrávača a vybraných aplikácií na hlavnej obrazovke.

Apple CarPlay™ je registrovanou ochrannou známkou Apple Inc. Android Auto™ je registrovanou ochrannou známkou Google Inc.

Navigačný systém s displejom 20,3 cm (8”)

Nový Hyundai KONA Electric poskytuje plynulú konektivitu, ktorá vám uľahčuje život. Navigačný systém s dotykovým displejom 20,3 cm (8”) integruje navigáciu s mapami 3D, mediálne funkcie a prvky konektivity. Zahŕňa aj na 7 rokov predplatené služby LIVE Services s dopravnými informáciami a so správami o počasí v reálnom čase, informáciami o stacionárnych radaroch* a s informáciami o bodoch záujmu POI. Pomocou Apple CarPlay™ a Android Auto™ si môžete pripojiť mobilný telefón a ovládať hudobný prehrávač a aplikácie na hlavnej obrazovke.

Funkcia upozornení na stacionárne radary nie je dostupná vo všetkých štátoch. Apple CarPlay™ je registrovanou ochrannou známkou Apple Inc. Android Auto™ je registrovanou ochrannou známkou Google Inc.

Ozvučovací systém KRELL
kategórie premium

Ozvučovací systém KRELL s multikanálovým zosilňovačom a so subwooferom zabezpečuje optimálne ozvučenie kabíny.

Bezdrôtové nabíjanie
telefónu

Priehradka na bezdrôtové nabíjanie (štandard Qi) v stredovej konzole umožňuje pohodlne nabíjať kompatibilné smartfóny bez použitia kábla.

S Hyundai SmartSense, naším komplexom najmodernejších asistenčných systémov, je KONA Electric lídrom v segmente v oblasti bezpečnostných technológií – pre vašu bezpečnosť a bezstarostnosť.

Technológie aktívnej bezpečnosti

Od automatického brzdenia na predchádzanie nehodám po monitorovanie vozidiel v mŕtvom uhle vás KONA Electric môže upozorňovať na potenciálne nebezpečenstvo počas jazdy. Jeho prvky aktívnej bezpečnosti zahŕňajú: Forward Collision-Avoidance Assist s detekciou chodcov, Blind Spot Collision Warning a Lane Change Assist, Rear-Cross Traffic Collision Warning, Lane Keeping Assist, High Beam Assist, Driver Attention Warning a Intelligent Speed Limit Warning (ISLW). ISLW pomocou kamery identifikuje dopravné značky obmedzujúce rýchlosť a zobrazuje ich na informačnom displeji v združenom prístroji a na head-up displeji.

LFA

Lane Following Assist (LFA)

Nový model KONA Electric je vybavený systémom Lane Following Assist (LFA). Keď je tento systém aktivovaný, automaticky udržiava SUV v strede jazdného pruhu v rozsahu rýchlosti od 0 do 150 km/h na mestských uliciach aj na diaľniciach.